Świeże warzywa i owoce dla restauracji

Plusy i brak minusów współpracy z hurtownią warzyw i owoców 🙂

Każda szanująca się restauracja chce dobrze nakarmić swoich klientów. Dobrze, czyli: smacznie, zdrowo, a także z dbałością o jakość produktów oraz ich różnorodność. A gdzie najkorzystniej zaopatrywać się w świeże warzywa i owoce dla restauracji? W markecie? Na bazarze? Bezpośrednio u producenta? Nie. Najkorzystniej będzie w hurtowni, co za chwilę udowodnimy.

W hurtowni będzie najtaniej!

Przede wszystkim dlatego, że można wynegocjować indywidualne ceny, powiązane z ciągłością zamówień. Można też wynegocjować indywidualne ceny w oparciu o wzajemną promocję marki (dobre hurtownie lubią zaopatrywać dobre restauracje!). A w ogóle to należałoby zacząć od tego, że hurtownia – jak sama nazwa wskazuje – to taka placówka sprzedażowa, która jest nastawiona na HURT, czyli ceny już na starcie różnią się znacznie od cen detalicznych.

Warzywa dla restauracji – SELIGA RADOM – oczywiście, że najtaniej!

świże warzywa dla restauracji

W hurtowni będzie największy wybór!

Ktoś powie, że na bazarze może być większy? Bardzo wątpliwe. Bazar to zgromadzenie drobnych sprzedawców, z których każdy indywidualnie nastawiony jest na jak największy zysk. W efekcie każdy sprzedaje to, co w danej porze roku cieszy się największym wzięciem. Dobra hurtownia natomiast posiada w ofercie praktycznie WSZYSTKO, co tylko jest do zdobycia, właśnie z racji tego, że zaopatruje m.in. restauracje, które potrzebują często wyszukanych gatunków i odmian, niezbędnych do przygotowania konkretnych potraw.

Owoce dla restauracji – SELIGA RADOM – naprawdę duuuży wybór!

świeże owoce dla restauracji hurtownia Radom

W hurtowni wszystko jest najświeższe!

Owoce i warzywa trafiają do hurtowni albo bezpośrednio od lokalnych producentów, albo prosto z importu. Czyli przebywają krótszą drogę, niż te, które widzimy w sklepach i na bazarach. Dla niektórych gatunków nawet 2-3 dni różnicy to jest czasem dużo. Ponadto dobra (i szanująca się!) hurtownia potrafi odpowiednio zadbać o przechowywane produkty. Tak profesjonalnych warunków magazynowych, a także odpowiednio przeszkolonej kadry pracowniczej nie mają często nawet hipermarkety. Można oczywiście powiedzieć, że jeszcze świeższe produkty oferują producenci… Oferta producenta, jak by nie była bogata, będzie jednak zawsze uboższa od oferty hurtowni.

Warzywa dla restauracji – SELIGA RADOM – świeżość to podstawa sukcesu!

ZOBACZ NASZE POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Jakie ziemniaki do jakich potraw?

Jakie ziemniaki do jakich potraw?

Ziemniak – wykorzystujemy go na mnóstwo sposobów, ale czy na pewno robimy to dobrze? Znajomość odmian ziemniaków oraz ich optymalnego zastosowania może okazać się kluczem do sukcesów kulinarnych. Frytki, placki, kopytka, pyzy, ziemniaki gotowane, ziemniaki pieczone, zupy, sałatki – tu wszędzie ważny jest wybór właściwego ziemniaka!

czytaj dalej
Co można zrobić z papryki? Na przykład broń chemiczną :)

Co można zrobić z papryki? Na przykład broń chemiczną 🙂

Nie, nie, to nie jest żart. Papryka zawiera w sobie kapsaicynę – alkaloid wykorzystywany (w odpowiednio dużym stężeniu) do produkcji gazu pieprzowego. To właśnie ten alkaloid sprawia, że papryka jest pikantna. Ale spokojnie! Jego zawartość w papryce jest bezpiecznie niska. Poza tym wyekstrahowanie kapsaicyny …

czytaj dalej