„Po owocach poznacie ich”, czyli:

Jak rozpoznać dobrą hurtownię owoców i warzyw?

Hurtownia owoców i warzyw – z racji specyfiki branży – to z reguły przedsiębiorstwo o zasięgu lokalnym, obsługujące małych i średnich detalistów, regionalne sektory ogólnopolskich sieci handlowych, a także odbiorców z branży gastronomicznej. Hurtownia Seliga nie może więc zaoferować konkurencyjnych warunków współpracy Klientom z odległego krańca Polski, ale możemy podpowiedzieć (na naszym przykładzie), jak rozpoznać dobrą hurtownię w dowolnym regionie kraju.

Doświadczenie i rozwój

Firma, która istnieje na rynku przynajmniej 10 lat i przez ten czas sukcesywnie się rozwija, to firma w pełni profesjonalna, zarządzana przez kompetentnych specjalistów. To automatycznie oznacza, że właściciele firmy na bieżąco sondują rynek i znają potrzeby odbiorców. Dzięki temu są w stanie na te potrzeby odpowiedzieć. W roku 2022 mija 14 lat, od kiedy hurtownia Seliga rozpoczęła swoją działalność na 16 m2. Obecnie dysponujemy własną siecią oddziałów z halami sprzedażowymi, magazynami chłodniczymi, flotą dostawczą oraz grupą przedstawicieli handlowych. I wciąż się rozwijamy!

hurtownia owoców i warzyw kielce

Własna sieć oddziałów terenowych

Oddziały terenowe automatycznie rozszerzają obszar działalności hurtowni. Co istotne: nie tylko w kwestiach sprzedaży, ale także w kwestiach skupu płodów rolnych od lokalnych producentów. Stwarza to możliwość wymiany towarowej między oddziałami, a tym samym odbiorcy w całym regionie mają dostęp do bogatej oferty, przy jednoczesnym zapewnieniu ciągłości dostaw. Hurtownia Seliga, oprócz bazy w Radomiu, posiada oddziały terenowe w Kielcach, Starachowicach i Kozienicach wraz z pełnym zapleczem logistycznym.

HURTOWNIA OWOCOW WARZYW KOZIENICE

Rozbudowana i wyważona oferta

Klient powinien mieć dostęp zarówno do pełnego asortymentu krajowego (z naciskiem na lokalny), jak też do najbardziej pożądanych pozycji importowanych. Import z jednej strony uzupełnia to, czego brakuje nam po sezonie (np. pomidory, młode ziemniaki etc.), a z drugiej – rozszerza ofertę o artykuły egzotyczne (cytrusy oraz wszelkie inne owoce i warzywa strefy zwrotnikowej oraz tropikalnej). Rozbudowana oferta powinna obfitować także w artykuły „z pogranicza”, a więc m.in.:

  • grzyby,
  • orzechy i bakalie,
  • zioła,
  • produkty przetworzone (kiszonki, zakwasy, gotowe surówki, warzywa i owoce konserwowane etc.).

Oferta Hurtowni Seliga to obecnie około 200 pozycji asortymentowych.

HURTOWNIA OWOCOW WARZYW RADOM

Strona WWW bogata w treści poradnikowe

Zasadniczą misją każdej hurtowni owocowo-warzywnej jest zapewnienie jak najlepszych warunków swoim bezpośrednim odbiorcom. Dlatego też hurtownia powinna służyć swym Klientom dobrą radą we wszelkich istotnych kwestiach. Jedną z dobrych metod jest stała publikacja artykułów poradnikowych, ukierunkowanych na istotne elementy strategii handlowej w zakresie obrotu warzywami i owocami. W tym również na błędy, których należy się wystrzegać. Ale dobra hurtownia powinna także pamiętać o innej misji, jaką jest budowanie modelu świadomego i zdrowego odżywiania wśród odbiorców końcowych, czyli konsumentów. Dlatego też na naszym blogu można znaleźć wiele cennych informacji zarówno o samych owocach i warzywach, jak również o handlu nimi. 

Z pewnością w naszym kraju istnieją hurtownie, które w równym, a być może nawet w lepszym stopniu odzwierciedlają powyższe wartości. Nie wiemy tak naprawdę, ile ich jest, ponieważ skoncentrowani jesteśmy przede wszystkim na naszym regionie. Czy w naszym regionie jesteśmy liderem? To już oczywiście pytanie nie do nas 🙂

ZOBACZ NASZE POZOSTAŁE ARTYKUŁY

Wszyscy kochamy małosolne!

Wszyscy kochamy małosolne!

Sierpień to miesiąc, w którym ogórki gruntowe sprzedają się lepiej, niż ciepłe bułeczki. Jedni uwielbiają ich smak na surowo, bo żaden ogórek szklarniowy im nie dorówna. Inni zaczynają już pomału kisić je na zimę. Ale prawdziwym przebojem sierpnia są ogórki małosolne, czyli lekko podkiszone, na szybko – w większym słoju lub glinianym, czy wręcz metalowym garnku.

czytaj dalej
Promocje, promocje, promocje!

Promocje, promocje, promocje!

Handel wolnorynkowy bez promocji w zasadzie nie ma racji bytu. To jest prawo, które reguluje się samo i nikt nie musi nad nim czuwać. Siłą sprawczą jest tu konkurencja. Jeżeli bowiem nagle przestały Ci się sprzedawać jakieś towary, to lepiej sprawdź, czy sąsiedni sklep nie zrobił na nie promocji i nie podebrał Ci w ten sposób klientów…

czytaj dalej